Strona 1 z 1

Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 13 sty 2015, 7:44
autor: halina53
Nie wiem do końca, czy to jest odpowiedni dział na ten temat, jednak spróbuję tutaj. Chodzi mi o zabiegi, które pomagają w rzucaniu palenia - słyszałam, że ponoć pomaga elektrostymulacja (zamiast akupunktury) i terapia laserowa. Czy to jest prawda? Czy ktoś z was wie coś może o skuteczności jakichś zabiegów we wspomaganiu rzucania palenia? Dodam, że zmagam się z nałogiem od lat, wiele razy próbowałam rzucić palenie, także wspomagając się środkami z nikotyną. Jednak do tej pory mi się nie udało :cry:. Proszę o pomoc!

Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 14 sty 2015, 9:21
autor: Krysia R.
to moze warto sprobowac zamiast srodkow z nikotyna te z cytyzyna? najbardziej popularny jest desmoxan, ale jest drogi. taki sam sklad (jesli chodzi o ilosc cytyzyny) ma tabex i jest ciut tanszy, tabletki maja nieco inna forme, ale dzialanie jest identyczne. tylko najpierw popytaj w roznych aptekach bo ceny i jednego i drugiego sa bardzo zroznicowane

Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 14 sty 2015, 12:19
autor: panier
Nie wiem czy wypada mi tutaj zabierać głos gdyż jestem niepalący :?
Mojemu serdecznemu koledze pomogła ... książka. Nie znam tytułu, autor to Allen Carr. Nie wierzyłem, bo już kilka razy rzucał na maksymalnie 2 m-ce. Przeczytał, usiadł na ławce, wypalił papierosa mówiąc że to jego ostatni. Żeby się potem nie wyparł to go nagraliśmy w obecności szanownych żon - i nie pali. Już przeszło 2 lata - mówi, że już ma z górki bo go nie ciągnie.
Może to jest sposób?
pozdrawiam

Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 26 sty 2015, 15:11
autor: JawLes
Witam w Nowym Roku! Co prawda trochę późno na życzenia, ale chyba się liczy :lol: ja właśnie od nowego roku po raz kolejny postanowiłem rzucić palenie. Muszę przyznać, że idzie mi nieźle, chociaż zdarzają mi się chwile słabości. Nigdy nie słyszałem o żadnych zabiegach które mogłyby pomóc, ja po prostu staram się unikać takich sytuacji, w których zazwyczaj palę, np. rezygnuję z porannej kawy i papieroska, po prostu wstaję później i nie mam już na to czasu :D nic jednak nie zastąpi silnej woli. Trzymam za Ciebie Halina kciuki i życze powodzenia!

Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 29 sty 2015, 13:32
autor: stokrotka
ja nie palę i nie miałam żadnego problemu z rzucaniem, bo nigdy nie zaczęłam :D to jest najlepszy sposób.

Pozdrawiam

Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 23 paź 2017, 12:14
autor: Sylwiaa
Mi pomogły tabletki Desmoksan.

Re: Skuteczna terapia w rzucaniu palenia

: 29 paź 2017, 23:49
autor: Sfalaa
Desmoksan jest rzeczywiście niezły, ale trzeba przeprowadzić kurację do końca - inaczej głód nikotynowy cię pokona...